Bezuinigingen: sluitingen nog niet aan de orde; overleg over toekomstige maatregelen

0
279

Het college van burgemeester en wethouders verwacht voor 2026, met een aantal voorstellen die min of meer technisch van aard zijn, de begroting 2026 in evenwicht te kunnen brengen. Dit laat het college weten in een persbericht. Het eventueel sluiten van voorzieningen is volgens het college dan ook op korte termijn niet aan de orde. Voor de jaren daarna zijn raad en college verder met elkaar in overleg.

De uitkomsten van de gesprekken tussen de raad en college geven voor het college dus richting aan voorstellen om de begroting van het jaar 2026 in balans te krijgen. Dit zorgt ook voor een goede financiële basis voor de jaren daarna, stelt men.

Perspectiefnota 2025
Voor het begrotingsjaar 2026 is er op dit moment een tekort van € 1,3 miljoen. Dit wordt de jaren daarna hoger. Het college denkt er op dit moment aan voor de jaren 2026 en 2027 voor in totaal € 2,5 miljoen minder geld uit te geven of de inkomsten te verhogen. De keuzes die uiteindelijk worden gemaakt, komen als voorstel in de perspectiefnota van 2025. De gemeenteraad behandelt deze in juli 2025. Daarna worden de definitieve besluiten genomen.

De gemeente Papendrecht is net als veel andere Nederlandse gemeenten bezig om te zorgen dat zij de komende jaren een sluitende begroting heeft. Vanaf 2026 krijgen Nederlandse gemeenten namelijk minder geld van de Rijksoverheid. Dat betekent dat ook de gemeente Papendrecht minder geld heeft om het werk dat zij moet doen uit te voeren. Er zijn dan dus meer kosten dan inkomsten. Daarom moet de gemeente zoeken naar manieren om de kosten te verlagen of de inkomsten te verhogen, zodat de uitgaven en inkomsten weer gelijk zijn. Dat noemt men in de politiek ‘ombuigen’.

Voorstellen nog niet definitief
Het college en de gemeenteraad praten hierover met elkaar op basis van de inmiddels beschikbare ombuigingencatalogus. De voorstellen in deze catalogus zijn nog niet definitief. Over alle voorstellen moet nog een besluit genomen worden.

Praatpaal
De bezuinigingen zijn onderwerp van gesprek in de komende aflevering van het programma Praatpaal op Drechtstad FM 105&95.7. Aan het woord komen onder meer de Papendrechtse wethouder van financiën Jan Dirk van der Borg en de Dordtse wethouder Wim van de Kruijff. Praatpaal wordt uitgezonden op dinsdagavond van 20 tot 22 uur, herhaling donderdagmorgen van 10 tot 12 uur.

Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u