Na acht jaar komt er weer geluid uit deze klok

0
184
Groothoofdspoort, foto gemeente Dordrecht

Door Pascalle van Werkhoven
Het is je bij een wandelingetje door het centrum van Dordrecht misschien al wel opgevallen: om het half uur slaat de klok van de Groothoofdspoort weer. De klok deed het jarenlang niet, maar is onlangs in ere hersteld.

De Groothoofdspoort is een rijksmonument. De eigenaar van Hotel Bellevue, dat jaren geleden failliet is gegaan, was volgens de gemeente Dordrecht ook eigenaar van dit pand. Hoewel de gemeente de klok altijd in beheer heeft gehad, konden zij al die tijd niet bij de klok voor onderhoud of reparaties omdat ze geen toegang hadden. 

“Sinds het voorjaar van 2024 is de gemeente eigenaar en kon er gestart worden met de herstelwerkzaamheden”, vertelt een woordvoerder van de gemeente Dordrecht. “Als je acht jaar lang geen onderhoud pleegt aan de klok, doet niks het meer. De klok is daarom volledig uit elkaar gehaald, alle onderdelen zijn hersteld en toen is de klok weer in elkaar gezet. Ze zijn er bijna een jaar mee bezig geweest, maar nu werkt hij weer.”

Dat is niet onopgemerkt gebleven. In de eerste dagen dat de klok weer luidde, maakten meerdere omwonenden een melding via de Fixi-app. “Zij gaven onder meer aan dat ze de klok ook ’s nachts hoorden. Die tijden zijn nu uitgeschakeld.”

De klok slaat nu tussen 08.00 uur en 23.00 uur om het half uur. “Het geluid van de klok valt nu extra op, omdat deze jarenlang niet heeft gewerkt. We merken dat omwonenden vaak na enige tijd hieraan wennen”, meldt de gemeente. 

Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u