
Door Roxane Kroon
Het olifantenpaadje dat door fietsers was gevormd langs een drukke rotonde in Papendrecht, is nu afgesloten door een houten hek. In 2023 probeerde de gemeente deze rotonde aan de Veerweg en de Burgemeester Keijzerweg overzichtelijker te maken, onder andere door een stuk fietspad weg te halen. Fietsers bleven deze kortere route toch aanhouden, maar dat kan nu dus niet meer.
De gemeente Papendrecht wilde de rotonde overzichtelijker en daardoor veiliger maken voor weggebruikers. Zo werd aan de noordkant van de rotonde één rijstrook voor fietsers weggehaald. Ook werd een heel stuk fietspad verwijderd, waardoor je – als je via de noordkant fietst – een stuk om moet, langs de nabijgelegen bushalte, wil je je weg kunnen vervolgen.
Het verwijderen van een deel van het fietspad hield mensen niet tegen om tóch over dat gedeelte te fietsen. Zo ontstond een olifantenpaadje. Het nieuw geplaatst houten hekwerk belemmert dat nu.
LEES OOK: Rotonde ook na aanpassingen nog onoverzichtelijk
Plannen voor verdere aanpassingen aan de rotonde leven nog erg bij inwoners en lokale partijen. De zuidkant van de rotonde heeft nog wel tweerichtingsverkeer.
Volg RTV Papendrecht op Bluesky: https://bsky.app/profile/rtvp.bsky.social