‘GPS-problemen’ volgens transportbedrijf oorzaak truckincident

0
323
Werner van Well & Streekomroep56

Door Joram Niese
De trucker die twee weken geleden een fietsbruggetje in Dordrecht kapot reed, had problemen met het navigatiesysteem. Dat schrijft Routier European Transport, het Roemeense transportbedrijf van de trucker, in reactie op vragen. Ook geven ze aan geen strafmaatregelen tegen de werknemer te treffen en de gemaakte schade te vergoeden.

Het ging grofweg twee weken geleden goed mis in de Wilgenwende. Een vrachtwagenchauffeur reed daar een fietsbruggetje aan gort, toen hij een bocht wilde maken.

Buurtbewoner Werner van Well was onderweg naar werk, zag de verdwaalde chauffeur en filmde het voorval. “Ik seinde en toeterde, maar hij bleef maar rijden. Op een gegeven moment komt hij bij een plastic paaltje en hij rijdt eroverheen. Daarna reed hij gewoon die brug op”, beschreef de verbaasde Dordtenaar destijds. Verder zou de trucker naar verluidt een spiegel van een personenauto kapot hebben gereden. Dit leverde spectaculaire beelden op.

‘Onverwachte routeringsfout door fout in navigatiesysteem’
Transportbedrijf Routier European Transport wijdt dit in een schriftelijke reactie niet aan de chauffeur zelf. “Het incident lijkt het resultaat te zijn van een routeringsfout, waarschijnlijk veroorzaakt door een technisch probleem met het navigatiesysteem”, valt te lezen. Het bedrijf zegt direct na het incident door de chauffeur te zijn ingelicht en ‘contact te hebben met de Dordtse lokale autoriteiten’.

Met een vloot van – naar eigen zeggen – ruim duizend vrachtwagens door heel Europa, gaat er volgens het bedrijf wel eens iets fout: “Hoewel onze chauffeurs normaliter goed opgeleid zijn om met dit soort uitdagingen om te gaan, is het duidelijk dat deze situatie extra aandacht vereist vanuit ons bedrijf.”

Verder geeft Routier aan te kijken naar “extra trainingen voor routeplanning en veiligheidsvoorschriften op plekken met gevoelige infrastructuur” en ook de “routeplanningssystemen uit te breiden om ongeschikte wegen en infrastructuur te vermijden.”

Parallel aan deze maatregelen van Routier, neemt de gemeente Dordrecht ook extra maatregelen om de situatie bij Wilgenwende te verduidelijken. Wethouder Rik van der Linde gaf vorige week dinsdag aan dat er een groot waarschuwingsbord moet komen.

Volg RTV Papendrecht op Bluesky:  https://bsky.app/profile/rtvp.bsky.social